Ürünlerimizi Keşfedin
0
Alışveriş Sepetim
FİLTRELE
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Filtereleri Temizle
YÜKLENİYOR.
Çarşaf Hakkında Daha Fazla Bilgi

Çarşaf

Çarşaf bir yatak üzerine sığacak şekilde kesilmiş ve dikilmiş büyük bir kumaş olarak tanımlanır. Aynı zamanda en önemli ev tekstil ürünlerinden bir tanesi olan çarşaf modelleri yoğun bir şekilde talep görmektedir. Çarşaf modelleri pamuktan ketene, ipekten pazene kadar çeşitli kumaşlarda üretilebilmektedir. Bir kenar oluşturmak için kumaşın tamamı etrafında dikilmiş bir dikişe sahip olacaklar ve çarşafın üst parçası genellikle bir sınır oluşturmak için bir malzeme örtüşmesine sahiptir.

Yatak çarşafları, her biri yatak üzerinde düz veya lastikli bir şekilde takılabilir. Düz bir çarşaf doğrudan yatağın üzerine uzanır ve genellikle yatağın ucuna sıkıştırılır. Lastikli bir çarşaf, tüm kumaş parçasının etrafındaki dikişe elastik bir şekilde dikilmiş olacak ve yatağın köşelerine sığacak ve altına sıkışacaktır.

Çarşafların Özellikleri

Çarşafların sağladığı avantajlar ve çeşitli özellikler bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Yatağı Korur

İster gece düzenli olarak kullanın ister biri hasta olduğunda veya diğer özel durumlarda kullanın, bir çarşaf takımı kullanmak yatağınızı günlük aşınma ve yıpranma belirtilerinden koruyabilir. Bir nevresim takımı, sıvıların yatak  içine girmeden önce geçmesi gereken başka bir bariyer oluşturduğu için yatak üzerindeki lekeleri önleyebilir. Bazı insanlar, yatakları ve kendileri arasında ikincil bir bariyer sağlamak için yalnızca hasta olduklarında bir takım çarşaf kullanabilirler.

Bir nevresim takımı da gece kullanımı sırasında oluşabilecek yırtılmaları ve şekilde zedelenmeleri önleyerek yatağı koruyabilir. Doğrudan yatağınızın üzerinde uyursanız, karmaşık bobin sistemini veya hava ceplerini kaplayan kumaşı ince giymek mümkündür. Bu bir kez giyildiğinde, kumaşı yırtmak için sadece küçük bir miktar basınç gerekir.

Cildi Korur

Döküntülerden egzamaya kadar cilt rahatsızlıklarıyla yaşayan insanlar hafif çarşaf kullanmanın semptomların oluşumunu azaltmaya yardımcı olabileceğini savunmaktadır. Toz akarları veya bakteriler gibi evdeki tahriş edici maddelere karşı ikinci bir bariyer haline gelir. Çarşaflar yatıştırıcı ancak nefes alabilen bir malzemeden yapılmışsa, deriyi çizmediğinde insanlar bir nebze olsun rahatlama bulabilirler.

Nefes alabilen bir malzemeden bir nevresim takımı seçmek de çok önemlidir. Bazı cilt koşulları nemli koşullar tarafından daha da kötüleşir, bu nedenle hapsolmuş bir kişinin vücut ısısının havaya dağılmasını sağlayan nefes alabilen bir çarşaf takımı, korkunç gece terlemelerini önleyebilir. Çoğu çarşaf markası, ambalaj üzerinde bir nefes alabilirlik derecesi sunar ve doğal olarak nem emip çekmediğini size bildirmelidir. Nefes alabilirlik veya nem emici özelliklere sahip olmayan belirli tipteki çarşaflar, daha geniş bir tüketici pazarını çekmek için dikiş veya kimyasallar yoluyla geliştirilebilir.

Hızlı ve Kolay Temizlik Sağlar

Çarşafların çoğu, hassas oldukları açıkça belirtilmediği sürece dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bu belirli bir temizlik veya yıkama rutinine gerek olmadığı, ancak temizlenmek üzere doğrudan ev tipi çamaşır makinenize atılabileceği anlamına gelir. Çoğu çarşaf, giysilerinizde kullanacağınız normal deterjanınızla çeşitli su sıcaklıklarında yıkanabilir. Daha sonra kurutucunuza atılabilir veya hava uygunsa çamaşır ipine asılabilir! Üst sınıf çarşaflar herhangi bir özel talimat gerektiriyorsa, doğrudan çarşafın üzerinde bulunan ambalaj veya yıkama etiketinde olacaktır.

Pierre Cardin çarşaf modelleri yıkama talimatlarıyla düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinde, yatağınızdaki amaçlarını kaybetmeden önce beş yıla kadar dayanabilirler. Pamuk veya pazen gibi daha güçlü bir malzemeden yapılmışlarsa, çeşitli amaçlarla yeniden kullanılabilirler.

Pierre Cardin Çarşaf Modelleri

Pierre Cardin birbirinden kaliteli ve mükemmel çarşaf modelleri ile dikkat çekmektedir. En şık ve kusursuz modelleri ile dikkat çeken Pierre Cardin ürünleri ile siz de mükemmel ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Pierre Cardin’in web sitesinde yer alan ürünler arasından seçiminizi yapın ve hemen siparişinizi oluşturun. Yapmanız gereken tek şey sizin için en uygun olan ürünleri seçmektir.

Çarşaflar yatak odanızda son derece şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yatağınızın da derli toplu görünmesini sağlayan bu ürünleri tercih ederek eşsiz bir görünüm el de edebilirsiniz. Şık çarşaflar arasından kendiniz ve odanız için en uygun olanı tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Ürünün adresinize son derece kısa bir süre içerisinde teslim edileceğinden emin olabilirsiniz. En şık modeller Pierre Cardin’de sizleri bekliyor.

Daha Az Göster