Ürünlerimizi Keşfedin
0
Alışveriş Sepetim
FİLTRELE
Beden
Materyal
Renk
Filtereleri Temizle
YÜKLENİYOR.
Bornoz Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bornoz

Bornoz genellikle havlu veya diğer emici tekstillerden yapılmaktadır. Bu sayede suyu emiş gücüne sahip olan bornoz modelleri ile rahat edebileceğinizi ifade etmemiz mümkündür. Bunun yanı sıra sabahlık olarak da kullanılabilen bazı bornoz modelleri bulunmaktadır. Tekstil malzemesine ve dokuma türüne göre kategorilere ayrılmış çeşitli bornoz stilleri tüketicilere pazarlanmaktadır.

En Kaliteli Bornoz Modelleri

Pamuk: Pamuk, esas olarak selülozdan oluşan doğal bir elyaftır ve tekstil üretiminde en yaygın olarak kullanılan elyaflardan biridir. Selülozun hidrofilik doğası nedeniyle pamuk suyu kolayca emer ve sıklıkla plaj, havuz veya duştan sonra kullanılır. Pamuklu bornozlar özellikle sıcak iklimlerde kullanıma uygundur çünkü pamuk teri emmeye eğilimlidir.

İpek: Cüppelerde kullanılan bir diğer yaygın kumaş da ipektir. İpek, esas olarak fibroinden oluşan ve güçlü, elastik, lifli iplik oluşturan belirli böcek larvalarının salgıları tarafından üretilen ince, parlak bir liftir. Bu tür bornozlar, ipek üretme maliyeti nedeniyle nispeten pahalı olabilir. Bu tür elbiseler çok ince ve hafiftir. Bu bornozlar, suyu emmek için gerekli yüzey alanına ve polariteye sahip olmadıkları için ıslak ortamlar için özellikle uygun değildir.  Ancak ipek sabahlıklar banyodan sonra giyilmediği için geleneksel tercihtir.

Mikrofiber: Mikrofiber, tipik olarak selüloz veya polyesterden yapılmış, doğal elyaf kumaşı taklit etmek için tekstillere dokunabilen son derece ince bir sentetik elyaftır. Modern mikrofiberler, nefes alabilirliği ve su emilimini en üst düzeye çıkarmak için geliştirilmiştir ve insan saçının genişliğinden daha ince olabilir. İpek gibi, mikrofiberden yapılan bornozlar hafiftir ve dokunuşa çok yumuşaktır. Mikrofiber yanıcıdır.

Yün: Yün soğuk iklimlerde yaygındır.

Naylon: Naylon, bazen ucuz bornozlarda kullanılan sentetik bir elyaftır. Kolay temizlenebilme özelliğinden dolayı değerlidir.

Farklı Bornoz Modelleri

Flanel: Flanel, genellikle pamuk veya yün gibi gevşek bir şekilde eğrilmiş iplikten yapılmış yumuşak dokuma bir kumaştır.

Havlu: Havlu, genellikle pamuktan dokunmuş, her iki tarafında kesilmemiş halkalar bulunan, banyo havlusu ve bornoz için kullanılan havlı bir kumaştır. İpler ne kadar uzun ve yoğun olursa bornozlar o kadar emici olur.

Kadife: Kadife, kesik ilmeklere sahip bir kumaştır. Havlu kumaş, suyu kadifeden daha iyi emdiği için kadife bornozlar tipik olarak iç kısımda havlu kumaştan yapılır. Kadife bornoza lüks, rahatlık verir ve giysiyi daha yumuşak yapar.

Waffle: Waffle kumaşın su emiciliği iyidir, gevşektir ve belirgin bir "ızgara" görünümü vardır. Çoğunlukla, bu bornozlar hafif olmaları için tasarlanmıştır. “Pik”, pamuk, kadife, ipek ve diğer kumaşlara uygulanabilen bir waffle örgü türüdür.

Bornoz Yaka Çeşitleri

Şal yaka: Yakanın bir şal gibi boynu sarması nedeniyle bu ad verilir. Şal yaka, erkek gece giyiminde, yemek ceketinde ve sigara ceketinde kullanımından ödünç alınmıştır ve geleneksel sabahlıklarda yaygındır. Şal yaka, sıcaklık ve rahatlık hissi verir.

Kimono: Bu geleneksel bir Japon giysisidir ve adı tam anlamıyla giyilecek şey anlamına gelir. Kimono tarzı bornozun aslında kendi başına yakası yoktur. Genellikle sıcak havalarda kullanıcıya daha fazla konfor sağlar.

Kapüşonlu: Boyun çizgisine, sıcak tutmak ve ıslak saçın kurumasına yardımcı olmak için başın üzerine takılabilen bir başlık dikilir.

Şık Bornoz Modelleri

Pierre Cardin kurulduğu günden bu yana bornoz ve çeşitli ev tekstili konusunda müşterilerine en iyi ürünleri sunmaktadır. Bu doğrultuda son derece başarılı ev tekstili ürünleri ile dikkat çeken Pierre Cardin aracılığı ile kaliteli bornoz modellerine sahip olabilirsiniz.

Bornoz modellerine siz de Pierre Cardin aracılığı ile en kaliteli şekilde sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ihtiyaçlarınızı belirlemek ve buna uygun olarak bornoz modelleri arasından seçiminizi yapmaktır.

Pamuk veya pazen gibi daha güçlü bir malzemeden yapılmışlarsa son derece uzun süre kullanıma dayanıklı olan bu ürünler web sitemizde sizleri bekliyor. Siz de Pierre Cardin bornoz modellerini tercih etmek için hemen web sitemizden sipariş oluşturabilirsiniz.

Daha Az Göster