Ürünlerimizi Keşfedin
0
Alışveriş Sepetim
FİLTRELE
Beden
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Çarşaf Türü
Filtereleri Temizle
YÜKLENİYOR.
Nevresim Takımı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Nevresim

Nevresim, ev tekstil ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Bu noktada birbirinden kaliteli ve eşsiz nevresimler arasından tercihinizi yapmanız gerekmektedir. Pierre Cardin’de en kaliteli nevresimler sizler için sunulmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu ürünler arasından seçiminizi yaparak kusursuz nevresimleri seçmektir.

Yorganın temizlenmesi zor ve pahalı olabileceğinden, yorgan kılıfları ayrı olarak ve yorganın kendisinden çok daha sık yıkanır. Bir nevresimin birincil amacı, yorganı korumaktır. Ancak aynı zamanda dekoratif bir işleve de sahiptir. Bir nevresim, genellikle belirli bir mevsime uyum sağlamak için farklı bir renk veya tasarıma sahip olanla kolayca değiştirilebilir. Bir nevresim seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasında boyut, malzeme, yapı ve görünüm bulunur. Şimdi gelin söz konusu faktörleri hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Boyut

Boyut, bir nevresim için en önemli özelliktir çünkü yorgana uyması gerekir. Örtü, yorganın hareket etmesi için fazla boşluk bırakmadan yorganın etrafına sıkıca oturmalıdır. Yorganlar, yapıldıkları yatağa göre birkaç standart boyutta mevcuttur, ancak kalınlık değişebilir. Bir ikiz yatak için bir yorgan tipik olarak 68" x 86" ölçülerinde olacaktır ve ekstra uzun bir ikiz için yorganlar yaklaşık 68" x 90" olmalıdır. Tam yatak için bir yorgan, 78” x 86” ila 86” x 86” arasında değişebilir. Kraliçe ve kral yataklar için yorgan ölçüleri tipik olarak sırasıyla 90” x 90” ve 92” x 104” ölçülerindedir.

Bir nevresim, yorgandan biraz daha büyük olmalıdır. Örneğin, kraliçe yorgan örtüleri yaklaşık 90 ”x 93” ölçüsündedir. Nevresim  king boy yorganlar için Kaliforniya kralları dahil yaklaşık 93” x 108” ölçülerindedir. Nevresim takımları tipik olarak, nevresim ve iki yastık kılıfı içeren üç parçalı bir set olarak satılmaktadır. Bir kraliçe set için şemsiyeler 20 ”genişliğinde ve 27” uzunluğundayken, bir kral set için şemseler 20 ”genişliğinde ve 37” uzunluğundadır. Nevresim takımlarındaki örtüler genellikle herhangi bir yatağa dekoratif bir hava katan flanşlı kenarlara sahiptir. Nevresim takımlarının tipik olarak herhangi bir ek parçası içermediğini lütfen unutmayın.

Malzeme

Kaliteli nevresimler genellikle son derece ince sentetik elyaflardan oluşan poli elyaf gibi gelişmiş kumaşlardan yapılır . Bu malzeme , küçük lifler nemi emmek yerine buharlaşmasına izin verdiği için gece terlemeleri için harika bir yatak örtüsü oluşturur . Nevresimlerde kullanılan poli elyaf, daha fazla yumuşaklık için genellikle fırçalanır. Ayrıca son derece dayanıklıdırlar ve lekelere ve solmaya karşı pamuğa göre daha dayanıklıdırlar.

Kumaş

Bir nevresim, tipik olarak, dört tarafı da iki dikdörtgen malzeme tabakasının dikilmesiyle yapılır. Daha sonra, yorganın kapağın içine yerleştirilmesine izin vermek için bir çarşaf ortadan uzunlamasına kesilir. Yüksek kaliteli nevresimlerin ayrıca her köşesinde bağları vardır, bu da nevresimin bu dört noktadan yorgana bağlanmasını sağlar. Bu tasarım, yorganın kılıfının içinde toplanmasını önler.

Nevresimler, düğme veya fermuar gibi bir kapatma özelliğine de sahiptir. Bazıları, nakış, kurdeleler veya düğmeler gibi ekstra stil ve doku sağlayan çeşitli dekoratif süslemelerle mevcuttur. Pileler, danteller ve floklar, yüksek kaliteli nevresimlerde bulunabilecek ek süsleme türleridir. Pileler, kumaşın kendi üzerine ikiye katlanmasıyla yapılan bir katlama türüdür, dantel, kumaştaki küçük dalgalanmaları bir araya toplayan benzer bir işlemdir. Floklama, kumaş yüzeyinde küçük parçacıkların birikmesidir.

Görünüm

Nevresimler, bir yatak odasındaki en büyük görsel öğelerden biridir, bu nedenle genel görünümü üzerinde büyük etkileri vardır. Bu nedenle, seçiminizi yaparken bir nevresimin yaratacağı etkiyi göz önünde bulundurmak önemlidir. Neyse ki, her yatak odasına uyacak şekilde çeşitli renk ve desenlerde nevresimler mevcuttur.

Yatak odanızın dekoruna zaten sahipseniz ve sadece bir renk patlaması eklemek istiyorsanız, katılar harika bir seçimdir. Yatak odasını nevresim etrafında dekore etmek istiyorsanız dallar, çiçekler ve şeritler gibi karmaşık desenler tercih edilebilir. Pileler gibi süslemeler, dantel perdeler gibi daha yumuşak öğelerle eşleştirildiğinde harika görünen dekoratif bir doku sağlayabilir. Bazı nevresim takımları, her iki tarafta farklı bir tasarıma sahip, ters çevrilebilir. Ters çevrilebilir nevresimler, yatak odanızın görünümünü herhangi bir ek masraf olmadan hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Daha Az Göster