Ürünlerimizi Keşfedin
0
Alışveriş Sepetim
FİLTRELE
Boyut/Ebat
Dolgu Materyali
Materyal
Renk
Filtereleri Temizle
YÜKLENİYOR.
Yastık Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yastık

Yastık modelleri evlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. En önemli tekstil ürünleri arasında bulunan yastıklar Pierre Cardin’de sizler için mükemmel bir şekilde sunulmaktadır. Siz de Pierre Cardin’de ki bu yastıkları inceleyin ve hemen siparişinizi oluşturun. Şimdi gelin, yastık seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri hep birlikte inceleyelim.

Yastık Modelleri Nasıl Seçilir?

1. Dolgu/elyaf

Yastıklar için bir dizi dolgu seçeneği mevcuttur. Hiç kimse en iyi değildir - ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır. En yaygın türlere bakalım:

2. Dolgu Ağırlığı

Kuş tüyü ve sentetik yastıklar hafif seçeneklerdir, hafızalı köpük ve lateks ise daha ağırdır. Yastığınızın ağırlığı kişisel tercihinizle ilgilidir. Dinlenirken yastığınızı yeniden şekillendirmeyi ve yanınızda taşımayı seviyorsanız, daha hafif bir yastık daha iyi bir seçim olabilir.

3. Doldurma Kalitesi

Her tür yastıkta kalite rahatlık, destek ve uzun ömür açısından önemlidir ve fiyata yansıtılacaktır. Sizin için doğru olan yastık dolgu tipine karar verdikten sonra, bütçenizin izin verdiği en kaliteli yastığı seçin. Unutmayın, ömrü boyunca bu yastığa binlerce saat harcayacaksınız.

4. Boyut

Çoğu insan için standart boyutta bir yastık yeterince büyüktür. Daha büyük bir yastığı tercih ederseniz, uyku pozisyonunuzu aynı hizada tutmanız şartıyla sorun değil. Yastığınızın kalınlığı veya inceliği, baş, boyun ve omuzlarınız omurganızla aynı hizada uyumanızı sağlamalı ve size rahatlık sağlamalıdır. Yastık kılıfının düzgün oturduğundan emin olun. Küçük bir kılıfın içine büyük bir yastık koymayın veya ekstra büyük bir yastık kılıfında standart boyutta bir yastığın yüzmesine izin vermeyin.

Yastıklar ayrıca başınız ve boynunuz için ek destek ve denge sağlamak için özel şekillerde yapılmıştır. Bunlardan bazıları faydalı olabilir: servikal ve kontur yastıkları boyun ve sırt ağrısına yardımcı olabilir ve konturlu vücut yastıkları vücuttaki basınç noktaları için destek, stabilite ve rahatlama sağlayabilir. Yine de unutmayın: birçok özel şekilli yastıkta bir pazarlama unsuru vardır.

5. Kumaş

Yastıklarınızı örtmek için doğal, nefes alan kumaşlar kullanın. Yastık kılıflarının altındaki yastık kılıfları, yastığın ömrünü uzatmaya yardımcı olarak onu leke ve tere karşı korur. Dekoratif yastıklar yatakta harika görünür, ancak uyumadan önce çıkarılmalıdır.

6. Kimya

Hafızalı köpük ve polyester gibi sentetik malzemeler kimyasal işlemlerle yapılır ve birçok yastık antimikrobiyal işlemlerden geçirilir. Yastığınızı yapan kimyayı bilin, iyi yapılmış bir ürüne yatırım yapmaya istekli olun ve bir yastık tipi seçerken kendi alerjilerinizi ve kimyasal hassasiyetlerinizi göz önünde bulundurun.

En Kaliteli Yastık Modelleri

 Yastık tipi ile uyku pozisyonunu eşleştiren genel kurallar vardır. Ancak bunlar zor ve hızlı kurallar değildir. Çünkü neredeyse hepimiz gece boyunca uyku pozisyonlarını değiştiriyoruz. Gece boyunca sırt üstü biraz zaman geçiren yan uyuyan biri olabilirsiniz. Aynısı, ara sıra bir tarafa kayan mide uyuyan için de geçerlidir. Tüm uyku pozisyonlarınızda sizin için çalışan bir yastık istiyorsunuz.

Sert bir yatak kullanırsanız, daha yumuşak bir yastık daha iyi olabilir, çünkü yastık sert bir yüzeydedir ve uykuya başladığınızda başınızın ağırlığının basıncına uyum sağlaması gerekir. Daha yumuşak bir yatağınız varsa, başınızı ve boynunuzu aynı hizada tutmak için daha sert bir yastık daha iyi olabilir.

Boynunuz ve omuzlarınız yeterli destek almıyorsa veya bükülmeye, esnemeye veya çatırdamaya neden olacak bir açıyla destekleniyorsa omurganızı ve vücudunuzu hizadan çıkararak boynunuzda, omuzlarınızda ve sırtınızda gerginliğe ve rahatsızlığa neden olur. Konfor ve destek sağ yastık seçerken hem önemlidir. Sizin için en iyi yastık, başınızı yaslamak için rahat hissettiren, başınızı, boynunuzu ve omuzlarınızı destekleyen ve yatağınızla uyumlu olan yastıktır. Bu noktada kaliteli yastık modelleri arasından seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Daha Az Göster