Ürünlerimizi Keşfedin
0
Alışveriş Sepetim
YÜKLENİYOR.
Bambu Yastık Hakkında Daha Fazla Bilgi

 Bambu Yastık

Bambu yastık modelleri Pierre Cardin tarafından sunulan en kaliteli yastık türlerinden bir tanesidir. Bambu, doğal olarak antimikrobiyal olma konusunda  benzersiz bir iddiaya sahiptir. Bu, ağız, burun ve gözler gibi hastalığa neden olan bakterilerden etkilenme olasılığı en yüksek olan mukoza zarlarına yakın olan başınızın yanında bulunan materyallere dahil edilmesini sağlamaktadır. Malzemenin antimikrobiyal özellikleri, bakterilerin yüzeyine yapışmasını ve büyümesi veya gelişmesi için uygun olmayan bir ortam yaratmasını önlemeye yardımcı olur.

Son araştırmalar, bambunun tüm parçalarının bakterilere karşı biraz dirençli olduğunu ve bunun nedeni, seyreltildiğinde bile en dirençli olan lignin içeriği yüksek liflerden kaynaklandığını gösteriyor. Lignin, bitkileri sert ve odunsu hale getirmeye yardımcı olan polimerdir.  Hamur haline getirildiğinde bu parçalanır ve daha sonra lif yapım sürecine dahil edilir. Bu doğrultuda bambu yastıkların sahip olduğu pek çok özellikten söz etmek mümkündür.

Bambu Yastık Özellikleri

Bambu gibi doğal olarak oluşan lifleri kullanan çoğu ürün, daha saf bir kaynaktan geldikleri ve alerjik hassasiyetlere neden olabilecek çok sayıda kimyasala maruz kalmadıkları için hipoalerjenik özelliklere sahiptir. Bu özellik hiçbir cilt veya solunum alerjisinin tetiklenmeyeceğini garanti etmese de genellikle sisteminizde diğer benzer malzemelere göre daha nazik oldukları kabul edilir.

Bambu'nun hamur haline getirilmesi ve kumaşlarda kullanım için daha esnek bir malzeme oluşturmak için odunsu liflerini parçalamak için kimyasallara maruz kalması gerektiğinden, pamuk veya ipek kadar doğal olarak işlenmezler. Ancak buna rağmen, birçok iddia, insanların alerjiden muzdarip olduğu evlerde geniş bir başarı yelpazesi ile kullanımlarını çevrelemektedir. Ayrıca, alerji alevlenmelerinin başka bir kaynağı olan toz akarlarının birikmesini önlemeye yardımcı oluyor gibi görünüyor.

 

Bambu Nem Emiciliği

Diğer birçok doğal lif gibi, bambu da oldukça emicidir ve bu da daha serin bir gece uykusu için faydalıdır. Bambu,  diğer doğal elyaf bazlara kıyasla özellikle emicidir ve emici nitelikleri, hassas ciltlere karşı yumuşaklığı ve yıkamadan sonra yıkamaya dayanıklılığı nedeniyle yeniden kullanılabilir çocuk bezlerinde ve havlularda kullanım için aranır. Her gece kendi teninize karşı kullanmak için daha iyi ne malzeme var?

Bambu Soğutma Faydaları

Doğal lifler neredeyse her zaman sentetiklerden daha kolay nefes alır ve daha yumuşak, daha kalın bir his vermesine rağmen, bambu bazlı malzemeler mükemmel hava akışına sahiptir. Nemi cilt yüzeyinden uzaklaştırmaya yardımcı olan mikro havalandırma ve mükemmel emicilik özelliğiyle bir araya gelen  bu bambu yastık kılıfları,  geceleri daha sıcak vücut sıcaklıklarından muzdarip uyuyanlar tarafından sevilir .

 

Daha Az Göster